Stół drewniany – jak go wybrać?

stół drewniany

Spotkania z rodziną, urodziny, niedzielny obiad, zabawa z dziećmi. Co łączy te rzeczy? Niewątpliwie oprócz, spędzania czasu z najbliższymi, wspólnym mianownikiem dla wyżej wymienionych aktywności jest… stół. Tak, dokłanie. Bez niego, ani spotkanie w rodzinnym gronie, a gra z dzieciakami w planszówki nie mogłaby mieć miejsca. Dlatego też jest to tak ważny punkt w każdym domu. Duży, solidny, drewniany. To cechuje każdy dobry stół. Jednak jak taki znaleźć? Czym kierować się podczas szukania stołu w ramach tych kryteriów?

Wielkość

To jak duży stół należy kupić zależy od kilku aspektów: 

  • metraż – dom jednorodzinny, duża przestrzeń w salonie, na którego środku stoi duży, drewniany stół… brzmi pięknie, jednak dla wielu jest to tylko sfera marzeń. Marzenia warto spełniać, jednak nic na siłę. Lepiej dostosować zakup do powierzchni salonu.
  • gościnność – o dziwo tak, to też istotny aspekt. Należy, zastanowić się nad tym czy często zdarza się że w domu pojawiają się goście. Jeśli tak, to znak by zastanowić się nad większym stołem. 

A co jeśli, ktoś jest gościnny a jednocześnie nie ma dużego mieszkania? Wtedy rozwiązaniem może okazać się stół rozkładany.

Drewno, drewnu nie równe

Dobrze, można uznać, że kwestie związane z wielkością stołu potencjalny kupujący ma z głowy. Ale co z materiałem. Przecież, ów kupujący z jakiegoś powodu zdecydował się na drewno. Jakie więc drewno jest najlepsze i najbardziej trwałe?

Eksperci są zgodni, że drewno z drzew liściastych będzie najlepszym “kandydatem”. A szczególnie z dębu. Dąb od wieków jest uznawany za jedno z najbardziej wytrzymałych drzew. Nie bez powodu, uznaje się więc, że stoły z tego drewna są najlepsze. Należy jednak pamiętać, że aby blat, pozostawał przez lata w nienagannej kondycji, należy o niego dbać m.in konserwując go odpowiednimi środkami.

Oczywiście nie tylko trwałość, ale i estetyka ma znaczenie. Stół drewniany będzie na pewno ozdobą każdego wnętrza. Dlatego, też podczas selekcji tego typu stołów warto dobrze się zastanowić aby dobrany mebel odpowiadał oczekiwaniom.