Jak wybrać lampę stojącą?

Lampy podłogowe to świetny sposób na doświetlenie salonu lub sypialni. Duży wybór modeli umożliwia dostosowanie produktu do stylu, w którym zostało urządzone pomieszczenie. Jak wybrać lampę stojącą, by nadała wnętrzu oryginalny charakter i zapewniała dodatkowe oświetlenie?

Gdzie może stać lampa podłogowa?

Lampy stojące nie mogą stanowić samodzielnego oświetlenia. Nadadzą się do większych pomieszczeń, w których potrzebne jest doświetlenie miejscowe. Mogą być nimi salon, sypialnia, a także gabinet. Lampy stojące mogą w sypialni zastąpić małą lampkę nocną. Będą wygodnym rozwiązaniem dla osób, które przed snem lubią spędzić czas z książką. Również zaświecenie jej w nocy w razie potrzeby nie spowoduje rozbudzenia, ponieważ jej światło nie razi mocno w oczy. W salonie lampa podłogowa może pełnić także funkcję dekoracyjną. Sprawi ona, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne. Dodatkowo zapewni doświetlenie w kluczowych miejscach, np. w pobliżu kanapy. W gabinecie może zastąpić małą lampkę. Światło lampy stojącej można nakierować na biurko, przy którym najczęściej się pracuje.

Co wziąć pod uwagę kupując lampę stojącą?

By zakup lampy podłogowej był udany, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Są to:

  • cena – musi być ona adekwatna do jakości produktu,
  • marka – na ogół produkty znanych marek są lepsze jakościowo,
  • ilość, rodzaj i moc żarówek – najbardziej energooszczędne są lampy z żarówkami LED,
  • styl i kolorystyka – lampa stojąca musi pasować do wnętrza, a także zwyczajnie podobać się jej użytkownikowi,
  • funkcje dodatkowe – wiele lamp posiada ściemniacz, który pozwala regulować moc światła, a także ruchome ramię, które umożliwia skierowanie strumienia światła w dowolne miejsce.

Podsumowanie

Lampy stojące sprawdzą się we wnętrzach, w których potrzebne jest dodatkowe oświetlenie. Pełnią one także funkcję dekoracyjną. Powinny one być dopasowane do stylu urządzenia pomieszczenia, w którym się znajdują. Aby posłużyły przez długi czas, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Każda osoba ma inne potrzeby i oczekiwania. Na szczęście obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp podłogowych, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Taka lampa nada charakteru każdej sypialni i salonowi. Przyda się szczególnie wieczorem, gdy tradycyjne światło za bardzo drażni oczy.