Eleganckie stoliki kawowe

stolik kawowy

Odpowiednia aranżacja salonu wymaga wytyczenia poszczególnych stref z uwzględnieniem ich funkcjonalności. Tak samo jak przestrzeń wypoczynkowa, tak też jadalna są istotną częścią pokoju dziennego. Z reguły pełni funkcję reprezentatywną, jak też integruje domowników. Jej odpowiednia aranżacja pozwala na uzyskanie eleganckiego i praktycznego wnętrza, przebywanie w którym jest czystą przyjemnością i umożliwia relaks oraz wypoczynek.

Czy warto kupować stolik kawowy do salonu?

Chociaż mebel ten nazywany jest kawowym, nie oznacza to, iż jedyną jego funkcją jest delektowanie się przy nim kawą czy herbatą. Przede wszystkim to przemyślany element dekoracyjny, który pełnić może wiele funkcji. Producenci świadomi są potrzeb współczesnego klienta. We współczesnej aranżacji wnętrz bardzo ważne jest maksymalne wykorzystanie powierzchni mebla. Praktyczność, estetyka, wysoka jakość wykonania to cechy stanowiące priorytet dla pracowni stolarskich. 

W jaki sposób można wykorzystać stolik kawowy?

Przede wszystkim może zostać wykorzystany w zastępstwie dla komody. Często posiada dodatkowo schowki, czy szuflady, dzięki czemu jako uzupełnienie salonu ułatwia organizację tej przestrzeni. Może być użytkowany także w tradycyjny sposób. Ustawiony w pobliżu sofy lub kanapy, które pozwalają na organizację strefy wypoczynkowej, może być wykorzystany w trakcie popołudniowego picia kawy. Co więcej stolik kawowy nie koniecznie musi znajdować się w salonie. Można go umieścić w sypialni, a na jego blacie ustawić lampkę nocną. W modelu z szufladami można natomiast przechowywać kosmetyki lub inne rzeczy.

stolik kawowy

Jaki kształt stolika kawowego wybrać?

Najbardziej praktyczne rozwiązanie to zakup modelu o kształcie zbliżonym do prostokąta. Podłużne stoliki świetnie komponują się z pomieszczeniem, niezależnie w którym miejscu się znajdzie. W przypadku okrągłych blatów powinny znaleźć się w pobliżu centrum salonu. Nie może też zabraknąć obok nich mebli takich jak kanapa lub fotele, które doskonale się komponują.

Stolik kawowy z jakiego materiału

Jeśli chodzi o tego rodzaju meble istnieje kilka możliwości:

  • stoliki drewniane
  • stoliki drewniane z metalowymi podparciem
  • metalowe stoliki ze szklanym blatem

To najczęściej spotykane propozycje. W ostatnim czasie popularne stają się stoliki ze stalową postawą i drewnianym prostym blatem.